dr n. med.

Tomasz Gondek

chirurg, urolog

Potrzebujesz konsultacji?

Umów wizytę

Wykształcenie zawodowe

W 1982 roku rozpoczął studia medyczne na wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku i w 1989 roku uzyskał dyplom lekarza medycyny.

Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Miejskim w Gdyni, a następnie rozpoczął pracę na Oddziale Chirurgii Ogólnej tego szpitala na stanowisku młodszego asystenta.

Specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej uzyskał w 1994 roku. Do 1997 roku pracował na stanowisku asystenta na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego w Gdyni.

W 2000 roku uzyskał certyfikat PTU w zakresie ultrasonografii układu moczo-płciowego. Specjalizację w zakresie urologii zarówno krajową jak i europejską (FEBU) uzyskał w 2004 roku.

W 2011 roku rozpoczął przewód doktorski na Wydziale Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Do 2012 roku pracował na Oddziale Urologii Szpitala Miejskiego w Gdyni na stanowisku starszego asystenta.

Doświadczenie zawodowe

W latach 2012 – 2017 pracował w Wielospecjalistycznym Szpitalu „Jantar” w Jantarze na stanowisku ordynatora oddziału urologii.

Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego biorąc czynny udział w krajowych i światowych kongresach urologicznych. Aktywnie uczestniczy w Programach Edukacyjnych Pacjentów.

Od 2002 roku bierze udział w badaniach klinicznych w dziedzinie urologii i uroonkologii w charakterze współbadacza i badacza głównego.

Jest autorem publikacji na temat raka gruczołu krokowego w Biomed Research International- Hindavi Publishing Corporation oraz autorem publikacji naukowych w krajowych czasopismach medycznych z zakresu urologii.

+48 58 524 15 00