Prof. dr hab. n. med.

Janusz Jaśkiewicz

chirurg onkolog, plastyczny, ogólny

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, profesor nauk medycznych

Potrzebujesz konsultacji?

Umów wizytę

Wykształcenie zawodowe

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego)

Stopień doktora habilitowanego zyskał w 1996 na podstawie dorobku naukowego i rozprawy zatytułowanej Wyniki leczenia chorych na raka płaskonabłonkowego piersiowego odcinka przełyku. Specjalizuje się zawodowo w zakresie chirurgii ogólnej, plastycznej i onkologicznej.

W 2011 uzyskał tytuł profesora nauk medycznych.

Doświadczenie zawodowe

Wojewódzki konsultant z zakresu chirurgii onkologicznej. Przez sześć lat kierował kliniką Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, od 2009 kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej w GUMed.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Koordynacyjnego

Dodatkowe informacje

prof. Jaśkiewicz popularyzuje profilaktykę antynowotworową m.in. za sprawą Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Od 20 lat jest aktywnym członkiem Europejskiej Organizacji ds. Badań nad Leczeniem Nowotworów, autorem lub współautorem wielu badań klinicznych. Pełnił funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 150 pozycji. Organizował kilkadziesiąt międzynarodowych konferencji naukowych.

W maju 2010 roku Janusz Jaśkiewicz przeprowadził w Swissmed pierwszą w Polsce operację rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych u pacjentki po amputacji z powodu nowotworu. Nowatorska operacja polegała na autoprzeszczepie pobranych z biodra komórek macierzystych, wyhodowaniu z nich tkanki i wszczepieniu w miejsce powstałe po amputacji piersi, gdzie stają się one bazą do dalszej rekonstrukcji piersi.

+48 58 524 15 00