dr n. med.

Iwona Chruścicka

chirurg ogólny

Jestem chirurgiem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu chorób piersi. Jako osoba bardzo otwarta potrafię w miłej i pełnej sympatii atmosferze wyjaśnić pacjentce istotę choroby, jej przebieg oraz dostępne metody leczenia.

Potrzebujesz konsultacji?

Umów wizytę

Jestem chirurgiem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu chorób piersi. Jako osoba bardzo otwarta potrafię w miłej i pełnej sympatii atmosferze wyjaśnić pacjentce istotę choroby, jej przebieg oraz dostępne metody leczenia. Staram się udzielić odpowiedzi na trudne pytania związane z leczeniem. Moja długoletnia praca z chorymi na raka piersi oraz innymi pacjentami onkologicznymi pozwoliła mi opanować szeroki zakres sposobów leczenia chirurgicznego.

Moją pasją jest chirurgia piersi w pełnym jej zakresie, czyli jeśli nawet pacjentka zostanie zakwalifikowana do amputacji piersi i zostanie jej pozbawiona, to moją ambicją zawodową jest całkowite odtworzenie utraconej piersi, otoczki i brodawki. Robię to za pomocą wszystkich dostępnych współczesnych metod, w tym z zastosowaniem syntetycznych implantów, własnych tkanek lub połączenie obu tych metod.

W 2015 roku zostałam specjalistką chirurgii ogólnej i onkologicznej. Wiele lat pracowałam na oddziałach chirurgii onkologicznej oraz plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Tytuł doktora nauk medycznych obroniłam w roku 2009. W przeszłości dużo czasu poświęciłam programowi wczesnego wykrywania raka piersi w województwie Pomorskim będąc jego koordynatorką.

Z przyjemnością staram się popularyzować wiedzę dotyczącą profilaktyki i leczenia schorzeń piersi oraz leczenia chirurgicznego zmian skórnych poprzez wygłaszanie wykładów i publikowanie artykułów.

Usługi

Leczenie i diagnostyka schorzeń piersi – zarówno łagodnych, jak i złośliwych:

  • wszystkie rodzaje biopsji guzów piersi
  • interpretacja wyników obrazowych badań piersi (mammografia, USG)
  • pełny zakres chirurgii piersi

 

Leczenie chirurgiczne i diagnostyka zmian nowotworowych skóry (łagodne i złośliwe, w tym czerniaka):

  • wszystkie rodzaje biopsji zmian skórnych
  • biopsja węzłów chłonnych regionalnych
  • zabiegi wycięcia zmian skórnych z zaopatrzeniem ubytków poprzez zastosowanie plastyki miejscowej płatowej lub przeszczepu skóry.
+48 58 524 15 00