Pierwszy poród w Domu Narodzin

14 sierpnia w poniedziałek w nowo otwartym Domu Narodzin urodził się chłopiec. Gratulujemy rodzicom oraz zespołowi położnych.

Dom narodzin, to miejsce sprzyjające naturalnemu porodowi, przy jednoczesnym zabezpieczeniu medycznym i opiece najlepszych specjalistów.

– Stworzyliśmy miejsce, gdzie komfort, bezpieczeństwo, bliskość, poszanowanie potrzeb rodzącej i intymność porodu domowego łączymy z najlepszą opieką medyczną. Porody prowadzone i przyjmowane są przez położne.  Stosujemy naturalne metody łagodzenia bólu porodowego, nie wykonujemy interwencji medycznych, kroczymy za rodzącą i dbamy o to, aby narodziny były najpiękniejszym wydarzeniem rodzinnym. Tylko u nas kobieta może urodzić w wodzie. Bliskie naszemu sercu są również porody lotosowe. A wszystko to w przytulnym pokoju narodzin, gdzie znajdują się wszystkie udogodnienia porodowe. Po narodzinach dbamy o kontakt „skóra do skóry”, możliwe jest także kangurowanie przez ojca dziecka. Natomiast już cztery godziny po narodzinach mama i dziecko mogą cieszyć się sobą we własnym domu – wskazują Karolina Kardasz i Katarzyna Załowocka, położne z Domu Narodzin szpitala Swissmed, Grupy LUX MED.

Karolina Kardiasz dodaje: – Choć przyjęłam już ponad 250 porodów domowych i setki szpitalnych, to nadal każdy poród jest dla mnie niezwykłym wydarzeniem. Wiem, że dla każdej kobiety i jej partnera narodziny są wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, które chcą przeżywać w przyjaznej atmosferze, a po szczęśliwym rozwiązaniu cieszyć się pierwszymi chwilami z maleństwem. Narodziny dziecka to również dla położnych bardzo wzruszający i niezwykle satysfakcjonujący moment  – tłumaczy położna.

+48 58 524 15 00