Z dniem 1 kwietnia 2024 r. funkcję Koordynatora Oddziału Położniczo-Neonatologicznego obejmie doktor  Marek Korożan. Poniżej przedstawiamy profil zawodowy.

Ginekolog i położnik – absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2018 roku pracownik oddziału położniczo-neonatologicznego szpitala Swissmed, w którym pełnił funkcję zastępcy koordynatora oddziału w zakresie położnictwa.

Nieprzerwanie od 2007 roku do 2021 był lekarzem oddziału położniczo-ginekologicznego Szpitala Św. Wojciecha na Zaspie, a także współpracował z oddziałem ginekologiczno-położniczym Szpitala im. M. Kopernika oraz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, jako konsultant opieki perinatalnej oraz koordynator działu badań klinicznych. Jednocześnie jako menedżer wraz z żoną prowadzi prywatne Centrum Medyczne Tartaczna 2 w Gdańsku.

Bogate krajowe doświadczenie uzupełniał i rozwijał również za granicą. Warto w tym miejscu wspomnieć o licznych stażach, kursach i praktykach w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie pracy w New York-Presbyterian / Weill Cornell Medical Center.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników PTGiP. Posiada certyfikat do wykonywania badań prenatalnych FMF (Fetal Medicine Foundation w Londynie).

Dowodem zaufania pacjentek i kompetencji doktora Marka Korożana oraz jakości świadczonej opieki zdrowotnej są wielokrotne nominacje i zwycięstwa w plebiscycie Hipokrates Pomorza w kategorii Ginekolog. W latach 2017 i 2019 zajmował kolejno II miejsca, a w roku 2018 i 2022 znalazł się na I miejscu tego zaszczytnego plebiscytu.

Doktorowi Markowi Korożan i całemu Zespołowi Oddziału Położniczo-Neonatologicznego życzymy samych sukcesów!

Jednocześnie bardzo dziękujemy Pani doktor Indze Kowalik za wieloletnie zaangażowanie w zarządzanie i kierowanie Odziałem, stworzenie składającego się z wysokiej klasy specjalistów zespołu medycznego, a przede wszystkim otaczanie ponadprzeciętną opieką naszych pacjentek i przyszłych mam.

Pani doktor w dalszym ciągu będzie pracowała w zespole Oddziału Położniczo-Neonatologicznego i jednocześnie będzie rozwijała działalność z zakresu ginekologii w naszym szpitalu.

Więcej informacji o Oddziale Położniczo-Neonatoloigicznym znajduje się tutaj: LINK

+48 58 524 15 00