Małoinwazyjne leczenie kręgosłupa

W Szpitalu Swissmed stosujemy pełen zakres najnowocześniejszych procedur operacyjnych. Minimalna ingerencja w tkanki i szybka rekonwalescencja po operacji sprawiają, że naszym priorytetem jest rozwój chirurgii małoinwazyjnej. Metody małoinwazyjne stosujemy także w przypadkach, kiedy pacjent nie może mieć operacji klasycznej (otwartej), mikrochirurgicznej lub endoskopowej.

Stabilizacja kręgosłupa

Zaawansowany, przezskórny system do stabilizacji wykorzystywany jest przy urazowych złamaniach kompresyjnych oraz osteoporotycznych złamaniach kręgosłupa. Jedynie 30-minutowy zabieg polega na przezskórnym wprowadzeniu stabilizacji. Do trzonu kręgosłupa wprowadza się dwa implanty, odtwarzające wysokość złamanego trzonu.

Stabilizacja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym techniką ALIF/TDR

Metoda ALIF/TDR polega na dojściu zaotrzewnowym (przez jamę brzuszną) do kręgosłupa. ALIF/TDR nie pozostawia blizny w kanale kręgowym, nie narusza mięśni przykręgosłupowych i zapewnia swobodne dojście do dysku.

Małoinwazyjne leczenie zapewnia:

  • Powrót do aktywności nawet po 24 godzinach od operacji

  • Nienaruszanie mięśni i więzadeł przykręgosłupowych oraz kości

  • Krótki pobyt w szpitalu i krótki okres rehabilitacji

  • Duże bezpieczeństwo – mała utrata krwi, znikome ryzyko zakażeń

  • Niezauważalne blizny pooperacyjne

  • Szerokie możliwości stosowania, zwłaszcza u osób, które z racji wieku lub przebytych chorób nie mogą mieć operacji otwartych (klasycznych)

+48 58 524 15 00