Endoskopia

Wykorzystanie mikroskopu w operacjach mikrochirurgicznych powoduje, że nacięcie skórne jest mniejsze. Dzięki temu czas rekonwalescencji jest krótszy.

Przykładowe zabiegi

Mikrodiscektomia szyjna

Najbardziej rozpowszechniona chirurgia kręgosłupa przy użyciu innowacyjnego mikroskopu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego mikroskopu rekonwalescencja przebiega sprawnie i pacjent szybko wraca do normalnego funkcjonowania.

Mikrodiscektomia lędźwiowa

Zabieg ten wykonuje się techniką mikroskopową. Neurochirurg robi małe nacięcie, około 1,5 cm. Przez kolejne tkanki przechodzi bez ich przecinania. Mikronarzędziami dostaje się do kanału kręgowego, gdzie usuwa dysk, który uciska korzenie nerwowe. Rekonwalescencja po takim zabiegu trwa około tygodnia. Już po operacji, pacjent jest pionizowany, może wstać i chodzić.

Mikrodiscektomia endoskopowa

Jedna z najnowszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia operacyjnego dyskopatii. Nacięcie skóry to około 7 mm. Dzięki temu zarówno blizna skórna, jak i blizna wewnątrz kanału kręgowego jest mniejsza. Jest krótszy czas hospitalizacji oraz szybszy powrót do zdrowia.

+48 58 524 15 00